Post Thumbnail

SIEVIETES IT PASAULĒ????

Pamatojoties uz Leftronic datiem, aizvien vairāk sieviešu savas karjeras iespējas realizē IT jomā.

Sieviešu skaits IT jomā palielinās, taču vīrieši joprojām dominē. Izskatās, ka tas ir pateicoties vairākiem stereotipiem, kas joprojām eksistē mūsu prātos ???? Kuri ir populārākie stereotipi?

1. IT joma ir domāta tikai vīriešiem:

Ļoti daudzi domā, ka IT speciālistiem vienmēr ir lielas bārdas, brilles, gari mati, kā arī neviens neprot komunicēt. Tas, protams, ir mīts, jo kā jau katrā profesijā, arī IT jomā ir dažāda rakstura cilvēki.

2. IT joma ir pārāk sarežģīta priekš sievietēm:

Sievietes ir sasniegušas karjeras virsotnes vairākos IT amatos, piemēram: testētājs, sistēmu analītiķis, biznesa analītiķis, projektu vadītājs, BI analītiķis, datu analītiķis, kā arī programmētājs. Psihologi ir pierādījuši, ka gan sievietes, gan vīrieši ir vienādi spējīgi apgūt tehniskās profesijas.

3. Sievietēm ir grūtāk tikt IT jomā:

Šodien arvien vairāki uzņēmumi cenšas izveidot dzimumu dažādību. IT jomā galvenais kritērijs ir profesionālās prasmes nevis dzimums, izskats vai vecums. Turklāt, IT joma nenozīmē tikai “programmēšanu”. Tehnoloģiju joma ļoti strauji attīstās, un rodas arvien vairāk dažādi IT amati.

Tehnoloģiju joma ir ļoti perspektīva, ļoti dažāda un interesanta!

IT cilvēkus vajag dažādiem uzņēmumiem ikvienā industrijā - sākot no radošās industrijas un labdarības līdz pat finanšu organizācijām un inženierzinātnēm.

Sievietēm tikai vajag vairāk pašpārliecinātības! Nebaidies mēģināt kaut ko jaunu un kandidēt uz IT vakancēm!

Aurors Dana Kocāne