Medikamenti grūtniecības laikā
Grūtniecības laikā medikamentu lietošana ir diezgan ierobežota, pēc iespējas jācenšas vispār nelietot medikamenti. Protams, ja sieviete grūtniecības laikā ir smagi inficējusies, tad medikamentu lietošana būs noteikti nozīmēta, jo slimība var apdraudēt ne tikai augļa dzīvību, bet arī topošās māmiņas veselības stāvokli. Ja grūtniecei ir galvassāpes, kuņģa-zarnu trakta traucējumi vai kāda cita veselības problēma, tad var izvēlēties mazāk kaitīgu vai vispār nekaitīgu medikamentu un atvieglot savu veselības stāvokli.
Ja sievietei grūtniecei ir kāda veida sāpes, tad no pretsāpju līdzekļiem pieļaujama un nekaitīga ir paracetamola lietošana, piemēram, var ieņemt Efferalgan putojošo tableti. Vienīgais, kas ir jāatceras ir tas, ka grūtniecības pirmajās nedēļās vispār nedrīkst lietot nekādas zāles, jo līdz 12 grūtniecības nedēļai embrijam veidojas orgānu aizmetņi, notiek tā saucamā organoģenēze.
Nekādā gadījumā sāpju remdēšanai nelietojiet aspirīnu, jo tas rada pastiprinātu asiņošanu pirms un pēc dzemdībām, bet bērniņam var būt sirds un asinsvadu sistēmas darbības traucējumi. Pretiekaisuma līdzekļu lietošana grūtniecības laikā nav vēlama.
Diklofenaka, ibuprofēna, ketoprofēna lietošana nav ieteicama grūtniecības 3. trimestrī, bet ir pieļaujama 1. un 2. trimestros, ja ir stingra nepieciešamība. Ziedes vai gelus, kas satur pretiekaisuma līdzekļus, nav vēlams lietot grūtniecības pēdējā trimestrī. Kaut gan liekas, ka šie līdzekļi ir lokāli lietojami un nevar kaitēt, tomēr tie var dot blaknes un izraisīt alerģiskas reakcijas.
Alerģijas gadījumā grūtniecības laikā droši var ieņemt hlorfeniramīnu saturošo preparātu. Nepieciešamības gadījumā pēc konsultācijas ar ārstu var lietot loratadīnu (Claritine) vai cetirizīnu (Zyrtec).
Grūtniecības laikā nedrīkst lietot nekāda veida estrogēnu saturošos preparātus. Protams, uzzinot par to, ka sieviete ir stāvoklī, uzreiz ir jāatmet perorālo kontraceptīvo preparātu lietošana, jo ir pierādīta minēto zāļu līdzekļu nelabvēlīga ietekme uz augli. Bērniem, kuru mātes tomēr ir lietojušās šādus hormonus (estrogēnus var lietot arī konkrētas slimības dēļ), novēro seksuālās uzvedības traucējumus. Ja sieviete vēlas sevi pasargāt no nevēlamās grūtniecības jau pēc bērniņa piedzimšanas, lietojot perorālos kontraceptīvos zāļu līdzekļus, tad ir noteikti jāizvēlas progestīnu saturošie preparāti (bez estrogēniem), kas neietekmē laktāciju un nekaitē bērniņam.
Ja sievietei ir cukura diabēts (1. tipa cukura diabēts), tad insulīns ir vitāli nepieciešams, lai uzturētu normālu organisma funkciju un procesu norisi. Insulīns ir drošs lietošanai grūtniecības laikā. Sarežģītāka situācija ir ar sievietēm, kas slimo ar 2. tipa cukura diabētu (kas nelieto insulīnu, bet perorālos pretdiabētiskos līdzekļus). Šajā gadījumā ir stingri aizliegts lietot šos perorālos pretdiabētiskos līdzekļus, jo tie rada teratogēnu darbību, tas ir, izraisa dažāda veida defektus un anomālijas.
Atkrēpošanas un pretklepus līdzekļi nav ieteicami grūtniecības laikā. Pat plaši pazīstamais preparāts ACC (satur acetilcisteīnu, ko parasti lieto kā atkrēpošanas līdzekli) ir aizliegts lietošanai grūtniecēm, jo nav drošs un rada iedzimtās anomālijas. Ja ir ļoti kairinošs un ilgstošs klepus, kad nevar iztikt tikai ar dabas vielām (liepziedu, eikaliptu tējām, medu un karstu pienu), tad īsslaicīgi var lietot okseladīnu (Paxeladin) vai prenoksidiazīnu (Libexin).
Pretastmas līdzekļu lietošana, piemēram, aerosolu lietošana ir atļauta, bet ar lielu piesardzību. Parasti, lai pārtrauktu priekšlaicīgas dzemdības, sievietēm nozīmē terbutalīnu, kas bieži vien ietilpst pretastmas aerosolu sastāvā, tāpēc lietojot šādu preparātu kā pretastmas līdzekli, sievietei var būt paildzināts dzemdību process, it sevišķi īsi pirms dzemdību sākšanas noteiktā datuma.
Diurētiskie līdzekļi ir pilnīgi jāizslēdz no lietošanas grūtniecības laikā pat, ja ir izteikta tūska. Ja ārsts uzskata par nepieciešamību nozīmēt kādu no diurētiskajiem līdzekļiem, tad tas būs tikai akūtās situācijās. Jaundzimušajiem, kuru māmiņas grūtniecības laikā lietojušas diurētiskos līdzekļus, iespējama dzelte.
Antihipertensīvie līdzekļi (zāles, kas pazemina asinsspiedienu) – kā izvēles preparāts paaugstināta asinsspiediena pazemināšanai grūtniecēm ir Metildopa, ko parasti lieto 2. un 3. trimestrī. Metildopa tiek uzskatīts par relatīvi mazkaitīgu auglim un mātei. Droši var lietot magnija sulfātu, kuram ir izteikta pretkrampju un asinsspiedienu pazeminoša darbība. Tiesa gan šo preparātu nedrīkst lietot ilgstoši, jo tas var izraisīt jaundzimušā muskuļu vājumu un elpošanas nepietiekamību.
Antacīdi (zāles, kas samazina dedzināšanu kuņģī). Parasti daudzas sievietes cieš no diskomforta un dedzināšanas sajūtas kuņģī grūtniecības laikā. Tā ir normāla parādība, jo, dzemdei palielinoties, tā spiež uz vairākiem iekšējiem orgāniem, tai skaitā uz kuņģi. Droši var lietot Smecta pulverīšus, jo šis medikaments labi adsorbē sālsskābi un tādējādi novērš diskomfortu un dedzināšanu kuņģī. Var lietot alumīniju saturošus antacīdus, kā arī kalcija un magnija karbonātus saturošus zāļu preparātus. Ja ir izteiktas problēmas ar kuņģa-zarnu traktu, ir nepieciešama gastroenterologa konsultācija un rūpīga zāļu līdzekļu izvēle.
Aizkuņģa dziedzera fermenti (piemēram, Mezym) – šos preparātus drīkst lietot grūtniecības laikā, jo tie nav kaitīgi grūtniecei un bērniņam.
Caurejas līdzekļi – ja grūtniecei ir izteiktas problēmas ar zarnu trakta regulāru iztukšošanu, vienīgais, ko var atļauties lietot, ir makrogols (Forlax) un laktuloze (Duphalac). Šīs zāles neuzsūcas, neietekmē zarnu mikrofloru un nerada pierašanu. Nekādā gadījumā grūtniecības laikā nedrīkst lietot rīcineļļu, jo tā var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības, paaugstinot miometrija tonusu. Visā grūtniecības laikā ir atļauts lietot tā saucamās labās baktērijas, kas uzlabo zarnu trakta mikrofloru un tādējādi palīdz regulēt arī zarnu trakta iztukšošanu, kā arī mazina pūšanas un rūgšanas procesus tajā. No tādiem līdzekļiem droši var lietot Linex, Fibrolakts, Jogurta kapsulas, Liveo vai kādu citu. Vairāk šeit.
Līdzekļi, kas veicina miegu un nomierina – grūtniecības laikā droši var lietot augu valsts nomierinošos līdzekļus, piemēram, Sleep aid, Persen, Herbasleep, baldriāņus, piparmētru tēju. Pārējo zāļu līdzekļu (ķīmisko preparātu) lietošana miega potencēšanai un nervu sistēmas nomierināšanai nav ieteicama vispār. Vienīgais, ārsts var uzskatīt par vitāli nepieciešamu šādu zāļu lietošanu, kad pacientei ir noteikta diagnoze. Daudzām grūtniecēm grūtniecības pēdējās nedēļās ir stipri izteikts bezmiegs dažādu iemeslu dēļ (pārdzīvojumi, stress, organisma hormonālās sistēmas pārmaiņas, bērniņa intensīvas kustības naktī, krampji, ādas nieze un citi faktori). Nevajag uztraukties, miegs pēc dzemdībām noteikti normalizēsies. Daudzi speciālisti uzskata, ka bezmiega gadījumā var lietot augu valsts preparātus, kā arī homeopātiskos zāļu līdzekļus, bet ar nopietnām zālēm labāk neaizrauties, jo tās kaitē bērniņam.
Kofeīns – daudzas sievietes lieto kafiju ikdienā. Kafijas dzeršana kļuvusi par savdabīgu rīta rituālu vairākām grūtniecēm arī. Šis pasākums nav nosodāms, ja dienā tiek lietota ne vairāk kā viena kafijas tasīte (tātad ne vairāk kā 150 mg kofeīna dienā). Lielākās kofeīna devas kaitē auglim un mātei, radot nemieru, sirds stimulāciju un miega traucējumus. Vērts atcerēties faktu, ka kofeīns ir arī melnajā un zaļajā tējās.
Grūtniecības laikā ir jāapsver jebkāda medikamentu lietošanas lietderība topošajai māmiņai, tas ir, medikamenti ir jālieto ar īpašu piesardzību, tikai zem ārsta uzraudzības un minimāli efektīvajā devā. Minimāli efektīvā deva ir medikamenta vismazākā deva, kas jau uzrāda savu efektivitāti un palīdz atbrīvoties no slimības simptomiem. Šādu devu nosaka tikai ārsts, zinot grūtnieces organisma īpatnības. Ja vien iespējams, labāk vispār nelietot nekādus medikamentus grūtniecības periodā.
Dažādu slimību profilaksei (tai skaitā saaukstēšanās profilaksei) vēlams lietot grūtnieču vitamīnus, pareizi, sabalansēti, daudzveidīgi ēst, vairāk pastagāties svaigā gaisā, mazāk stresot, uztraukties, atteikties no kaitīgiem ieradumiem (smēķēšanas, alkohola lietošanas) un, protams, domāt tikai pozitīvi.
Daži biežāk uzdotie jautājumi un atbildes (avots: http://www.zalesinfo.lv/ ):
Iesūtīja:Aija Labdien! Esmu grūtniecības 6. mēnesī. Esmu stipri saaukstējusies, gripa tā nav, iesnas vairs nav, temperatūras arī nav, bet ir ļoti liels un biežs klepus. Mans ģimenes ārsts ir kā traks uz antibiotiku lietošanu neskatoties ka esmu stāvoklī. Jautājums vai grūtnieces var lietot antibiotikas un cik ilgi Amoksiklav un Klacid un kādu ietekmi tas atstāj uz māti un bērnu. Un vai var lietot homeopātisko līdzekli ICHTHYOLUM. Paldies. Ko vēl varētu lietot grūtnieces?
Atbilde Grūtnieces var lietot antibiotikas tikai tādos gadījumos, kad ārsts uzskata, ka tas ir nepieciešams, izvērtējot risku. Runājot par šīm antibiotikām, tad Amoksiklav ir ieteicamāks. Mums liekas, ka uzreiz sākt lietot antibiotikas nevajag. Iesakām dzert karstās zāļu tējas ar citronu, medu un aveņu ievārījumu. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Lelde Labdien! Mani sauc Lelde un man ir 25 gadi, šobrīd mājās audzinu 2,5 mēn. vecu dēliņu. Man ir centrālās nervu sistēmas traucējumi, kas izpaužas kā baiļu sajūta un trauksme. Pirms grūtniecības dažus gadus lietoju Lexotanil 3mg pa 1tab 1x dienā un antidepresantu Cipralex pa 1 tab 1x dienā un man nebija nekādu sūdzību. Grūtniecības laikā šos preperātus aizstāju ar Persen forte pa 2kap 2x dienā un Notta pa 1tab 2x dienā, taču šie vairs nebija tik efektīvi kā Lexotanil un Cipralex. Tā kā baroju mazo ar krūti, tad turpināju lietot Persen un Notta, bet reizēm šīs trauksmes parādījās. Tagad lietoju Sedatif PC pa 2tab 3x dienā, bet arī šis pilnībā nepalīdz, trauksmes vienalga parādās. Lūdzu iesakiet, ko vēl varu lietot? Vai nav kāds antidepresants, kuru drīkst lietot zīdīšanas laikā?
Atbilde Principā šie preparāti parasti arī tiek nozīmēti grūtniecības periodā. Varam rekomendēt vakaros dzert melisas lapu tēju. Papildus iesakām lietot B grupas vitamīnu kompleksu. B grupas vitamīni veicina normālu nervu sistēmas darbību. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:vivita Vai drīkst lietot pretsviedru līdzekli maxim grūtniecības laikā (man rit 1.trimestris)? Esmu nozaudējusi lietošanas instrukciju.
Atbilde Grūtniecības periodā mēs iesakām atturēties no līdzekļiem, kuriem piemīt stiprās īpašības uz organismu, pat ārīgi lietojamiem līdzekļiem. Tāpēc iesakām atturēties arī no šī antiperspiranta. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Anzelika Labdien!Gribeju jus pajautat par Bio-Trim,kurs mazina kāri pēc saldumiem un palīdz cīņā ar liekajiem kilogramiem! Vai var lietot Bio-Trim kad baro berninju ar kruti?
Atbilde Nē, Bio-trim nav ieteicams lietot šajā periodā. Varam rekomendēt šajā ziņā lietot Ecocolon, kas satur šķiedrvielas, un lietojot pirms ēšanas, mazina apetīti. Dzeriet arī zāļo tēju. Tā arī, optimizējot vielmaiņu, mazina apetīti. Savā ziņā arī kafija mazina apetīti, ja to lietot 20-30 minūtes pirms ēšanas. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:paula labdien. es esmu grutniecibas 23 nedela,man bija loti sapiga urinesana un arsts noteica ka ir iekaisums smags, man bij jaizdzer antibiotiku kurs un zales kas bija uzrakstitas un pec neilga laika man saka ap maksti niezet un kaunuma lupam un ta ir kadu nedelu. tas varetu but no ta iekaisuma vai kkas cits?
Atbilde Šī ir, visdrīzāk, blakusparādība no antibiotiku lietošanas - piena sēnīte. Antibiotikas izjauc normālu mikrofloru un var izraisīt sēnīšu infekciju. Tāpēc ir jāatjauno mikroflora. Izmantojiet svecītes Vagilac vai Vagisan, kas satur pienskābas baktērijas un pienskābi, kas palīdz atjaunot maksts mikrofloru. Varat arī pasmērēt ar klotrimazola vai Lamisil krēmu, kam ir pretsēnīšu iedarbība. Dzeriet arī ieksķīgi probiotiķus - Liveo, Enterol, Fibrolakts u.c. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:A. Labdien! Esmu grūtniecības 5.mēnesī, saņemot atbildi uz urīna analīzēm, uzrādījās, ka tās ir sliktas. Man izrakstīja Furadonīnu 5 dienas 3x dienā, bet instrukcijā rakstīts, ka grūtnieces tādas zāles lietot nevar...esmu nesaprašanā..drīkst vai nedrīkst lietot šis zāles?
Atbilde Vai ārste zināja, ka Jūs esat stāvoklī? Noteiktos gadījumos, ārsti izvērtē zāļu lietošanas risku grūtniecības periodā un neārstēšanu. Ja risks neārstējot ir lielāks, tad zāles pacientam tomēr nozīmē. Otrs ir tas, ka kaut vai anotācijā tas ir rakstīts, bet tas notiek tikai retos gadījumos. Ja ārste zin par Jūsu grūtniecību, tad nevajag pārdzīvot. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:evita Labvakar! Patreiz lietoju Actovegin Forte 200mg tabletes. Pēc pāris dienām būšu izgājusi visu kursu, bet daktere ieteica gadu nogaidīt ar mazulīša plānošanu. Vai tiešām šīs zāles ietekmētu kaut ko, ja samazinātu to gadu?
Atbilde Nē, gadu jau gaidīt nevajag. Tas nav tāds medikaments, kas var tik ilgi atrasties organismā. Pietiek ar 1-2 mēnešiem maksimālais. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:baiba Labdien! gribēju painteresēties ko man iesākt man kreisajā vairogdziedzerī ir izveidojies paliels mezgls 1.4*2.4*3.3cm, bet ar ēdienā rišanu viss ir kārtība , reizēm liekas ka man tur kaut kas ir , bet tā visa visumā labi jutos, gribēju zināt ko jūs man ieteiktu, darīt.operēt vai gaidīt. zāles nekādas nelietoju. vairogdziedzera asins analīzes ir labas otrs jautājums. vēlos bērniņu , bet lietoju katru dienu orfarīnu , vai varēšu iznesāt bērninu.orforinu lietoju jo asins analizēs dimeri vislaik staigā.b7 Paldies
Atbilde Iesakām Jums aiziet uz ultrasonogrāfiju un izmeklēties, kā arī būtu labi konsultēties ar endokrinologu. Labāk priekšlaicīgi visu izmeklēt un noskaidrot. Tikai un vienīgi ārsts var pateikt, kas Jums jādara. Atbilde uz otro jautājumu Jums ir jāmeklē ar ārstējošo ārstu. Mēs varam sniegt tikai informāciju, kas ir minēta zāļu aprakstā par šo jautājumu. „Varfarīns šķērso placentāro barjeru. Varfarīna lietošana grūtniecības laikā var izraisīt varfarīna embriopātiju (nazālo hipoplāziju un punktveida hondrodisplāziju), ja varfarīns tiek lietots organoģenēzes laikā (no 6. līdz 12. grūtniecības nedēļai), un pat pēc tam varfarīns var izraisīt centrālās nervu sistēmas attīstības traucējumus. Varfarīns var izraisīt augļa asiņošanu, kas ir īpaši būtiska problēma grūtniecības beigās, pirms dzemdībām. Aprēķināts, ka varfarīna embriopātija attīstās 4-6 % grūtniecību, ja varfarīns tiek lietots visas grūtniecības laikā, un tās iespējamība pieaug, ja lietotā dienas deva ir lielāka nekā 5mg. Tādējādi varfarīns ir kontrindicēts no 6. līdz 12. grūtniecības nedēļai un trešā trimestra otrajā pusē. Citos grūtniecības posmos mātes varfarīna lietošanas izraisītais risks auglim ir rūpīgi jāizvērtē attiecībā uz risku mātei un auglim gadījumā, ja varfarīns netiek lietots. Antitrombotiskajai ārstēšanai grūtniecības laikā ir jābūt individuāli izplānotai speciālista-klīnicista vadībā. Varfarīns neizdalās mātes pienā. Tomēr, tā kā ziņojumos par šiem pētījumiem informācija ir pretrunīga, pirms zāļu parakstīšanas jāizvērtē ieguvuma/riska attiecība.” Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Natālija Labdien! Man (sveru 45kg) konstatēja cērmes, izrakstīja Hermintox, lai iedzeru 2 tabletes vienā reizē. Tā kā baroju bērnu ar krūti vienu reizi vakarā un vienu naktī - vai obligāti jāpārtrauc barošana? Ja jāpārtrauc, tad pēc cik ilga laika varu atsākt barot ar krūti? Pēc cik ilga laika pienā vairs nebūs kaitīgo vielu? Paldies!
Atbilde Helmintox zīdīšanas periodā ir jālieto tikai nepieciešamības gadījumā un, ja to ordinē ārsts. Principā barošanu pārtraukt nav vajadzības. Izpētot zāļu aprakstu, varam teikt, ka zāles praktiski maz uzsūcas asinīs no gremošanas trakta, tāpēc pienā to koncentrācija praktiski nebūs. Un par cik Jūs sakat, ka barojat bērnu tikai vakarā un naktī, tad iedzeriet preparātu no paša rīta. Pa dienu līdz vakaram šis medikaments jau paspēs metabolizēties un izvadīties prom no asinīm, līdz ar to neizraisot nekādu risku bērnam. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Guna Man ir 23 gadu, iesoļoju grūtniecības otrajā mēnesī. viss kā jau pie grūtniecības, nogurums, slikta dūša. Bet jau kādu nedēļu man ir sākusies tāda kā ēdiena nepanesība.Lai ko arī ēstu, visu laiku pūšas vēders un visu dienu ar maziem intervāliem nepārtrauktas gaisa atraugas, esmu pamatīgi nomocījusies un kuņģis ar iesmeldzas ik palaikam.Jaatzīst ka kādu nedēļu dzēru burkāna sulu pa glāzei katru dienu. nezinu ko darīt, ko ēst. Kā pamostos, tā liela pūšanās un nebeidzamas atraugas(tām nav nekādas smakas, tikai liekas tīrs gaiss).Slikta dūša arī nav tikai no rīta vai vakarā,bet visu dienu.Paldies jau iepriekš!
Atbilde Tādas īpatnības var rasties dēļ tā, ka auglis pamazām sāk augt un spiest Jums uz gremošanas traktu, kas reflektoriski var novest pie dažādām sekām – smaguma sajūtas, vēdera uzpūšanās u.c.. Lai daļēji atvieglotu šo stāvokli, var lietot probiotiķus un jogurtus, kas labvēlīgi ietekmē gremošanas trakta darbību. Burkānu sulu nedrīkst grūtniecēm pārāk bieži lietot, jo var pārdozēt A vitamīna daudzumu, kas var negatīvi ietekmēt augli. Kuņģim var pa vienai kapsulai palietot preparātu Fitesten, kas palīdz uzturēt kuņģa veselību. Lai mazāk provocētu sliktu dūšu, tad no rīta ceļoties ir ieteicams to darīt lēnām bez straujām kustībām, jo straujas kustības veicina sliktu dūšu. Ēst grūtniecības periodā ir ieteicams mazām porcijām, bet biežāk. Šādi mazāk noslogojas gremošanas trakts un vieglāk tiek sagremota pārtika. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Dace Labdien!Esmu apaukstējusi urīnpūsli!Jāskrien čurāt biežāk un sāp pie beigām! Analīzēs ir baktērijas, apitlijs, slēptās asinis, olbaltums, leikocīti, eritr.! ārstu nevaru pagaidām sazvanīt! Ko darīt un Kādus šajā gadījumā varētu lietot medikamentus, ņemot vērā, ka baroju zīdaini ar krūti!( vai furamagsu un miltenes tēju var dzert??) Atbilde Furamag nedrīkst lietot. Miltenes tēju varat lietot. Iesakām arī lietot dzērveņu ekstraktu kapsulās, kam arī piemīt baktericīdas īpašības un palīdz mazināt urīnceļu iekaisumu. Vairāk par dzērveņu ekstraktu palasiet šeit. Ir ieteicama ne tikai miltenes lapu tēja, bet arī Dr. Tereško tēja veselības tēja nierēm, kas ir atrodama aptiekās. Tā palīdz mazināt iekaisumu un piemīt sāpju mazinošas īpašības. Ieteicams šajā gadījumā un laikā arī uzlabot imunitāti. Imunitātes uzlabošanai ir ieteicams palietot pilienus Citrosept vai Citrobiotic, kas skaitās dabiskā antibiotika, un C vitamīnu. Tie palīdz uzlabot organisma aizsargspējas un paātrinās atveseļošanās procesu. Patreiz (ziemas periodā) ieteicams arī lietot vitamīnu kompleksus, kas uzturēs Jūsu veselības stāvokli formā, un palīdzēs izvairīties no liekām saslimšanas reizēm. Noteikti sazvaniet ārstu un konsultējieties papildus arī ar viņu. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:dainis vai sieviete stavokli var lietot piparu plaksterus
Atbilde Nekādu ierobežojumu nav aprakstīts, bet ieteicams lietot tikai vajadzības gadījumā. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Marita Labdien! Esmu grūtniecības 38 nedeļa,bet man joprojam nav izdevies līdz galam izarstet hlamidijas. Esmu lietojusi gan eritromicinu gan ampecelinu! nelidzeja. arsts man šobrīd izrakstija Ofloxin 200mg 1 tabl. 2x dienā (5 dienas). anotācijā lasu,ka šis zāles grūtniecības laikā lietot nedrīkst un atkal esmu nobijusies kādu ļaunumu tas nodara manam bērniņam,tādēļ vēlos dzirdēt vēl kādu ārsta viedokli. Paldies
Atbilde Šajā gadījumā noteikti ir jākonsultējas tikai ar ārstiem. Antibiotikas bija izvēlētas tieši saudzīgākās. Antibiotiku lietošanas efektivitāti palielina preparāts Wobenzym, ko var lietot arī grūtnieces. Šo medikamentu ir ieteicams sākt lietot obligāti, tas uzlabo arī imūno sistēmu un organisma aizsargspējas. Antibiotiku negatīvo seku likvidēšanai obligāti jālieto probiotikas (labvēlīgās baktērijas), par kurām pilnu informāciju palasiet šajā sadaļā. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Jūlija Sveiki, vai zīdot bērniņu ar krūti drīkst lietot Hemorol svecītes? Lietošanas pamācībā rakstīts, ka attiecībā uz mātēm, kuras baro bērnus ar krūti, zāļu drošība nav pētīta un jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu.
Atbilde Jāskatās, cik smags Jums tas stāvoklis. Mēs ieteiktu šajā gadījumā Hemorol svecītes nomainīt uz Pilex ziedi, kas pilnīgi dabiskā un droši var izmantot. Vairākšeit. Novēlam Jums būt veseliem!
Iesūtīja:Sanda esmu grūtniece 15 nedēļa jau 12 nedēļā biju saaukstējusies ar pamatīgam iesnām kuras pašāi likās ka esmu izārstējusi jo elpot varēju un nebija nekādu simptomu, bet jau kādu 2-o nedēļu ausīs ir šņākoņa, parādījās nenormālas galvas sāpes nevaru noliegt galvu uz leju temperat. 37.7 aizgāju pie Lora izrakstīja antibiotikas amoksiklav dzeru jau 4 dienu bet uzlabojuma nekāda pat uzlēca temperat. uz 38 klāt vēl klepus sauss... kad var gaidīt uzlabojumu?
Atbilde Antibiotikas noteikti ir jāturpina lietot. Citādi nebūs nekādas jēgas tai lietošanai. Klāt var palietot paracetamolu pret temperatūru un arī galvassāpēm. Tas ir atļauts grūtniecēm. Kā vispārspēcinošu līdzekli saaukstēšanās laikā noteikti dzeriet mežrozīšu tēju kopā ar aveņu ievārījumu - avenes palīdz efektīvi mazināt temperatūru. Varat tējai pievienot arī salvijas lapas, kam piemīt pretiekaisuma īpašības un tās palīdzēs mazināt kakla iekaisumu un klepu. Novēlam Jums būt veseliem!